USKLADIMO FREKVENCIJE

Sava raste, građani kažu kako se ne boje poplava

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Situaciju s vodostajem rijeke Save intenzivno prate i građani Županje, koji iz sata u sat na savskoj šetnici kod Zavičajnog muzeja "Stjepan Gruber" razgledaju koliko je Sava narasla i što govore podaci Hrvatskih voda.

Prate i program Hrvatskog radija Županja, no, na žalost, niti danas, kao niti jučer, nismo uspjeli kontaktirati nikoga iz Stožera civilne zaštite Vukovarsko-srijemske županije. Građani Županje koje smo danas prije podne zatekli na šetnici redom su isticali kako se ne boje poplava, uspoređivali su podatke o vodostaju s maksimumom Save 14.svibnja 2014. godine od 1191 cm, te naglašavali kako im nije jasno gdje su svih ovih godina nestale bare i kanali u koje se nekada slijevao višak vode....Inače, danas je u Vinkovcima u vojarni 5.gbr "Slavonski sokolovi" trebao biti Dan otvorenih vrata, no, kako su izvijestili iz Samostalne službe za odnose s javnošću izdavaštvo MORH-a, otkazan je zbog velikog angažmana pripadnika Gardijske oklopno mehanizirane brigade Hrvatske kopnene vojske Oružanih snaga RH na poplavljenim područjima....

Hitovi: 4748