USKLADIMO FREKVENCIJE

Vrećice sa smećem bacaju iz stana

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Razvrstavanjem i odvojenim sakupljanjem čuvamo prirodu i okoliš te činimo dobro za naše zdravlje i budućnost.Odvajanje korisnih sastojaka je vaša zakonska obveza, ali prvenstveno apeliramo na vašu savjest i molimo vas za suradnju. Ako sav otpad bacamo u jedan spremnik, korisne sirovine završavaju na odlagalištu!Uvodne su to riječi priručnika "Održivo gospodarenje otpadom-kružna ekonomija" koje bi trebale, kao savjet, prihvatiti svi građani. I u svakome mjestu...No, uvijek ima onih koji ne prihvaćaju ovakve savjete i rade, kako bi se reklo, baš po svome....Samo nekoliko fotografija snimljenih na županjskim ulicama u posljednje vrijeme nameću zaključak da se kod pojedinaca svijest o odvajanju otpada nikako ne može promijeniti....Prepuni kontejneri, smeće u vrećicama izbačeno, zamislite, na stabla uz stambene zgrade, kućni otpad u spremnicima na gradskim ulicama....I vrhunac: papirni otpad iz domaćinstava na reciklažnom dvorištu iz kojega "vire" borovi, plastične vrećice...i tko zna što sve ne...Kakva osoba morate biti da iz stana izbacite smeće na obližnje stablo? Ili, kako u plavu kantu za papir možete ubaciti limenku od piva? Zašto ne razmišljamo o odvajanju otpada? Ili možda razmišljamo kako je to posao nekoga drugoga......Prosudite sami....Ovakvih fotografija moglo bi biti na tisuće....

Hitovi: 1149