USKLADIMO FREKVENCIJE

Nagrađeni sudionici pokladne povorke

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević


Pokladna povorka održana u okviru 52. Šokačkog sijela okupila je jučer u Županji više od 10 tisuća građana, sudionika povorke i gledatelja. Pokladnu povorku vodili su Marija Pastuović i Ivica Iva Oršolić. Na pozornici u središtu grada predstavilo se 26 skupina, odjevenih u različite maske, a najboljima su po ocjeni prosudbene komisije, uručene i novčane nagrade i priznanja. Kao najbrojnija skupina s 2.000 kuna nagrađen je Dječji vrtić "Maslačak" Županja, dok je najboljom maskom proglašen gost iz Wiliamovice Poljska kojemu je uručena nagrada od 1.000 kuna. Prvu nagradu i 1.500 kuna osvojile su mumije iz KUD-a "Kristal Sladorana", drugonagrađeno je s 1.000 kuna Hrvatsko kulturno glazbeno društvo "Dunav" iz Vukovara, dok je trećenagrađeni s 500 kuna Cjelodnevni boravak za odrasle osobe s intelektualnim i mentalnim oštećenjem Gradskog društva Crvenog križa Županja. Nagrade su uručili gradonačelnik Županje Davor Miličević i predsjednica Izvršnog odbora Šokačkog sijela Terezija Nemetz.

Hitovi: 635