USKLADIMO FREKVENCIJE

110 GODINA DVD DRENOVCI

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

DRENOVCI – U izvornom dokumentu o osnivanju DVD Drenovci piše: „ U jesen godine 1897. ustrojeno je vatrogasno društvo u obćini Drenovci.Broji 30 članova, a obskrbljeno je sa jednom voznom štrcaljkom. U prvom mjesecu osnutka učestvovalo je kod tri požara. Imovine jošte neimade. Pravila su na potvrdu odaslana.“ Objavljeno u knjizi „ 100 godina DVD-a Drenovci“ autora Stjepana Bogutovac, našeg novinara. Knjiga je tiskana u 500 primjeraka. Uvijek hrabri i dobro opremljeni vatrogasci Drenovaca su odlučili da obilježe 110 godina svog DVD-a.

Svečanost će se održati u nedjelju 5. svibnja sa prigodnim sadržajima. Okupljanje gostiju je ispred vatrogasnog doma. Od 10,45 do 11,00 sati je procesija od doma do župne crkve Svetog Mihaela. Sveta misa za nazočne je od 11 do 12 sati, a služiti će drenovački župnik Željko Šimić. U 12 sati je Svečana sjednica posvećena 110. obljetnici DVD-a Drenovci. Na sjednici će biti uručena priznanja zaslužnim.  Zatim će u Domu kulture biti poslužen zajednički ručak.

Snimio: Stjepan Bogutovac                         

Hitovi: 645