USKLADIMO FREKVENCIJE

Radovi zamutili vodu

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Kako bi se utvrdilo stanje vodovodne mreže, ali i obavile određene projekcije, gradska tvrtka Komunalac d.o.o. Županja obavljala je u noći s ponedjeljka na utorak, dakle, 14./15. listopada određena mjerenja minimalnog i maksimalnog opterećenja vodovodne mreže.

Uslijed tih radova, isključivani su potrošači na distributivnom području, i to upravo tijekom noći u razdobljima od po 15 minuta. "Nakon naglog ponovnog otvorenja mreže u pojedinim je dijelovima Grada Županja došlo do zamućenja vode koje je evidentirano i tijekom jučerašnjeg dana." pojašnjavaju iz Komunalca d.o.o. problem sa žutom i zamućenom vodom. Ovaj posao obavljen je, dodaju iz "Komunalca", upravo tijekom noćnih sati kada je manja potrošnja vode, odnosno, kako građani ne bi zbog tih mjerenja ostali duže bez pitke vode. Cijelo distributivno područje, nastavljaju pojašnjenje, bilo je podijeljeno u 3 zone. Problem sa zamućenom vodom nije se pojavio u cijelome gradu jednako, odnosno, tek u pojedinačnim slučajevima. "Ispričavamo se građanima zbog neugodnosti koje su prouzročene tijekom ovih mjerenja i nadamo se kako će građani uvažiti našu ispriku." poručili su iz "Komunalca" putem Hrvatskog radija Županja. Možda bi u ovome slučaju informacija o tome što se doista događalo s vodom i zašto je iz slavina tekla prljava, žuta voda, prije stigla do građana, korisnika usluga ove tvrtke, samo da se netko "sjetio" prije ovih mjerenja putem Hrvatskog radija Županja obavijestiti javnost. Ovako, od jedne priče imat ćemo ih nekoliko: prije svega, zašto su građani dobili takvu vodu, koliko je takve vode prošlo kroz slavine i vodomjere i tko će sve to u konačnici platiti? Zar opet mi, građani? I zašto?

Hitovi: 611