USKLADIMO FREKVENCIJE

Županji odobren Zaželi 2, posao za 58 žena

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Nakon što je na području Grada Županja uspješno proveden projekt "Zaželi", posao na godinu dana mogu opet očekivati nezaposlene Županjke, jer uskoro započinje "Program zapošljavanja žena Grad Županja 2". Potvrdio je to danas gradonačelnik Županje Davor Miličević koji je u programu HRŽ-a istaknuo kako će biti zaposleno 58 žena na razdoblje od godinu dana. Naime, Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava donijelo je prvu Odluku o financiranju za 87 projekata vrijednosti 69,3 milijuna kuna u okviru Poziva na dostavu projektnih prijedloga "Zaželi – program zapošljavanja žena – faza II.", koji se financira iz Europskog socijalnog fonda. Među njima je i "Program zapošljavanja žena Grad Županja 2", u maksimalnom iznosu prihvatljivih troškova od 5.100.091 kuna, uz stopu vlastitog sufinanciranja od nula posto. Inače, prva faza Programa, koju je Grad Županja uspješno proveo u partnerstvu s HZZ-om Područni ured Vinkovci, i Centrom za socijalnu skrb Županja, trajala je od prosinca 2017. do svibnja 2020. Vrijednost projekta bila je 6.758.096,45 kuna. Zaposleno je bilo 50 žena koje su dvije godine pružale potporu za više od 400 starijih i osoba u nepovoljnom položaju. U nastavku programa "Zaželi" žene će biti zaposlene na 12 mjeseci.
Hitovi: 515