USKLADIMO FREKVENCIJE

Uređenje igralište za djecu s posebnim potrebama

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić
Na igralištu za djecu s posebnim potrebama  postavljena je antistres podloga, te su napravljene još neke korekcije, jer se pokazalo da su sprave preblizu postavljene.
„Maknuli smo jednu fitnes spravu, te je povećana površina anti stres podloge, kako bi se dobio veći prostor i udaljenost među spravama. Sve su sprave postavljene osim vrtuljka na kojemu treba napraviti još neke korekcije, naime velikih je dimenzija pa i temelj treba biti veliki, jak i siguran.Također, planiramo postaviti nekoliko klupa i koš za otpatke.Po završetku svih radova osvijetlit će se igralište, koje je sada u mraku, pa se u večernjim i noćnim satima skuplja mladež kojima ono nije namijenjeni”, kaže Josip Nikolozo, pročelnik Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo, prostorno uređenje i geodetske poslove grada Županja.Igralište je osmišljeno da pruža nesmetanu i sigurnu igru, te zajedničku igru i druženje djece sa poteškoćama u razvoju sa ostalom djecom. Igra je osnovno pravo i potreba svakog djeteta. Kroz igru dijete razvija svoje motoričke i kognitivne vještine, potiče kreativnost i maštu, te razvija socijalne vještine u društvu vršnjaka i druge djece. Djeca su dobila mjesto za igru, a od početka su u samom projektu sudjelovali i roditelji, koji su odabrali lokaciju igrališta.Hitovi: 256