USKLADIMO FREKVENCIJE

„Zlatne godine” uspješne i kreativne

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Projekt "Zlatne godine", koji je provela Hrvatska mreža za ruralni razvoj, počeo je s provedbom 1. rujna 2020., a završio 28. veljače ove godine. Vrijednost projekta je bila 58.190,00 kuna, od čega je Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku sufinanciralo 50. 000,00 kuna. Prema riječima Katarine Miličević, voditeljice ovoga zanimljivog projekta, unatoč krizi uzrokovanom pojavom virusa Covid-19 uspješno su odrađene sve planirane aktivnosti. „Projekt "Zlatne godine" bio je namijenjen osobama starije životne dobi s ciljem uključivanja u život zajednice, kroz organizaciju aktivnosti koje su prilagođene njihovim potrebama i interesima. Svi ciljevi su ostvareni kroz provedbe različitih aktivnosti kako bi se omogućilo korisnicima poboljšanje kvalitete života pružajući im sve usluge besplatno. „ ističe Katarina Miličević. Dodaje kako su uz pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera kroz projekt provedene aktivnosti: Radionica zdrave prehrane i tjelovježbe, Filmske večeri, Kreativna radionica, Društvene igre u prirodi, te odlazak u Vukovar. Inače, u projektu "Zlatne godine" sudjelovali su korisnici Matice umirovljenika Županja i korisnici Udruge umirovljenika Soljani, kao i vanjski suradnik, kineziolog Ivan Prnjak. "Svi korisnici su mi jako prirasli srcu, komunikacija s njima je bila odlična, kao i naša druženja. Ovim putem pozdravljam "svoje" umirovljenike u nadi kako će Hrvatska mreža za ruralni razvoj surađivati i ubuduće s umirovljenicima, našim dragim i cijenjenim sugrađanima zlatnih godina.” naglasila je voditeljica projekta "Zlatne godine" Katarina Miličević.

 

Hitovi: 57