USKLADIMO FREKVENCIJE

"Čujete li našu šutnju?"

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Jučer je u organizaciji Sindikata zaposlenika u djelatnosti socijalne skrbi održan polusatni prosvjed pod nazivom „Čujete li našu šutnju?”.

„Prosvjed je održan u 112 od 160 ustanova socijalne skrbi, a prosvjedovali su i djelatnici Centra za socijalnu skrb Županja. Organizator prosvjeda je Sindikat zaposlenika u djelatnosti socijalne skrbi Hrvatske. „Još jednom, po ne znamo koji put, upozoravamo i zahtijevamo od odgovorni odmah, već danas, pristupe rješavanju problema koji prijete urušavanjem sustava socijalne skrbi kao što su potkapacitiranost stručnim i svim drugim djelatnicima u sustavu, opterećenost prevelikim brojem korisnika na postojeći broj stručnih radnika, loši uvjeti rada zbog neprimjerenih radnih prostora, pretjerano administriranje, nedovoljna sredstva za rad i u konačnici izloženost medijskom linču i napadima na zaposlenike", navodi se u priopćenju Sindikata u kojem se ističe kako su zaposlenici u sustavu socijalne skrbi humani, vrijedni i požrtvovani ljudi koji zaslužuju poštovanje. Uputili su i jasnu poruku ministru da su potrebne hitne reforme kako bi se osnažio sustav i kako bi korisnici, koji su najvažniji dio sustava imali pravodobnu i svu potrebnu skrb.
Hitovi: 143