USKLADIMO FREKVENCIJE

Projekt "Sportski praznici"

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić
Hrvatski školski sportski savez u suradnji sa županijskim školskim sportskim savezima i uz potporu Ministarstva turizma i sporta pokrenuo je projekt pod nazivom „Sportski praznici“. Cilj je projekta uključivanje što većeg broja djece u organizirani oblik tjelesne aktivnosti. Sudjelovanje u programu koji se provodi na otvorenom ili zatvorenom prostoru, poštujući epidemiološke mjere te pod stručnim vodstvom kineziologa, omogućuje učenicima dodatno kvalitetno programirano vrijeme i nakon završetka redovite nastave. Sadržaj programa namijenjen je učenicima osnovnih škola, dakle od 1. do 8. razreda a provedba projekta planirana je na cijelom teritoriju Republike Hrvatske. U Županji u projekt je uključena osnovna škola Ivana Kozarca Županja a održava se od 28.06.-23.07.2021.
"Ovim putem želim se zahvaliti Hrvatskom školskom sportskom savezu na odličnoj ideji i provedbi ovoga projekta. Djeca su u ove skoro dvije godine izgubila puno sportskih aktivnosti, radosti i veselja i zato je ovaj projekt pun pogodak za našu osnovnoškolsku djecu. Djeca svakim danom od ponedjeljka do petka uživaju u sportskim aktivnostima, druže se, raduju i vesele. Moram napomenuti da je svako dijete koje dolazi na sportske praznike dobilo majicu a svaki dan poslije aktivnosti dobije paket(sendvič, voda i voće). Ulazimo u zadnji tjedan sportskih praznika i iskreno se nadam kako će se ovaj projekt održavati svake godine. Sportski pozdrav!", kaže prof. Luka Huber.
Hitovi: 98