USKLADIMO FREKVENCIJE

Obilježena 30. obljetnica pogibije 13 branitelja u Mirkovcima

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić
Polaganjem vijenaca podno spomen-obilježja poginulim braniteljima Županje i županjske Posavine u organizaciji HVIDR-e Županja obilježena je 30. godišnjica pogibije 13 hrvatskih branitelja koji su 22. srpnja 1991. poginuli u vojnoj akciji u tada okupiranim Mirkovcima.
U akciji u Mirkovcima poginuli su hrvatski branitelji Dražen Abramović, Mato Božić, Vinko Dandić,Željko Jurčević, Franjo Jurčić, Vlatko Marinović, Tunjo Pejić, Ivan Pranjić, Mario Prusina, Nade Rogić, Marinko Šimunac, Dražen Tomšić i Perica Bušić.
Vijence su položili i svijeće zapalili roditelji i obitelji poginulih hrvatskih branitelja , ispred grada Županje gradonačelnik Damir Juzbašić i dogradonačelnik Petar Buljević, braniteljske udruge grada Županje, izaslanstvo Ministarstva branitelja RH-a, Udruga specijalne policije Delta Županja,PU Vukovarsko-srijemske, Udruga Udruga hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata Općine Bošnjaci, Udruga hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata „Savski most”, te načelnik Općine Štitar Stjepan Gašparević.
Kao i svake godine na ovaj dan prisjećamo se ove akcije. Mi preživjeli branitelji smo se otvarajući ovaj spomenik obvezali dok smo živi i dali obećanje da ćemo na jedan skroman i dostojanstven način odati počast našim prijateljima. Dok god budemo mogli hodati mi ćemo se na današnji dan prisjećati ove tragedije i smrti naših prijatelja. Nikada ne smijemo zaboraviti njihovu žrtvu , dugujemo im zahvalnost za to što imamo svoju državu i što smo svoji na svom , kazao nam je Ivo Grgić, predsjednik HVIDR-e Županja:
U programu je sudjelovao Dječji crkveni zbor „Isusovi biseri” župe Mučeništva sv. Ivana Krstitelja.

 

Hitovi: 137