USKLADIMO FREKVENCIJE

Studijsko putovanje Ratne škole „Ban Josip Jelačić”

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Ratna škola „Ban Josip Jelačić” Hrvatskog vojnog učilišta Doktor Franjo Tuđman, odnedavno i najmlađe sveučilište u Hrvatskoj, Sveučilište obrane i sigurnosti, s 24.tim naraštajem polaznika na studijskom je putovanju u Istočnoj Slavoniji, Baranji i Srijemu, a danas su posjetili i Županju.
Uz zamjenika gradonačelnika Županje Petra Buljevića sa suradnicima, polaznici Ratne škole „Ban Josip Jelačić” boravak u Županji započeli su odavanjem počasti poginulim hrvatskim braniteljima i paljenjem svijeće na spomen obilježju poginulim hrvatskim braniteljima Županje i županjske Posavine. Načelnik Ratne škole „Ban Josip Jelačić” brigadir Mijo Kožić je istaknuo kako su željeli posjetiti Županju radi njezinih osobitosti i posebnosti, posebno u Domovinskom ratu. ”Željeli smo posjetiti grad s najvećim brojem dana pod općom opasnosti, ali isto tako željeli smo čuti živu riječ od ratnih zapovjednika, da se mladi naraštaji , polaznici ratne škole, upoznaju sa zbivanjima za vrijeme Domovinskog rata, da se prenosi i ne zaboravi. Došli smo u Županju i da čujemo lekciju iz hrvatske vojne povijesti, a ta lekcija je Vojna krajina u Zavičajnom muzeju koju nam je ispričala ravnateljica Janja Juzbašić.” istaknuo je brigadir Mijo Kožić. Inače, danas su u Županji, iz 24. naraštaja polaznika, visoki časnici iz Oružanih snaga, predstavnik MUP-a RH, istaknuo je brigadir Mijo Kožić i naglasio da ovakav sastav daje međuresorni karakter, ali i međunarodni, jer uz njih su i predstavnici slovenske vojske, iz Oružanih snaga BiH,iz vojske Crne Gore i iz vojske Sjeverne Makedonije.

 

Hitovi: 119