USKLADIMO FREKVENCIJE

Zajedništvo i veći angažman na promicanju sporta prioritet Sportske zajednice Grada Županje

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
U velikoj gradskoj vijećnici održana je skupština Sportske zajednice Grada Županja na kojoj je za predsjednika izabran Kruno Šarić.
Uz zahvalu na izboru i ukazanom povjerenju, Šarić je sve sportske udruge pozvao na zajedništvo i rad. „Nekadašnja Športska zajednica je postojala, ali nije funkcionirala. Smisao Sportske zajednice Grada Županje u koju je uključeno 15 sportskih udruga s područja Županje je da sva financijska sredstva koja će Grad odobriti za sport idu preko Sportske zajednice i ono što je najbitnije da skupštinari, članovi Izvršnog odbora, odlučuju o raspodjeli tih financijskih sredstava.” istaknuo je Kruno Šarić u razgovoru za program HRŽ-a. Dodao je kako će nastojati raditi u zajedništvu, jer, ističe, sportaši najbolje znaju svoje potrebe i rad Sportske zajednice Grada Županje temeljit će se na pravilnicima, kriterijima i zakonskim odredbama sukladno Zakonu o sportu. Sportska zajednica Grada Županje radit će na što većem uključivanju djece u sportske aktivnosti, kao i na većoj zastupljenosti žena u sportu. Jedan od prioriteta bit će, najavio je Šarić. Stvaranje uvjeta osobama s invaliditetom za bavljenje sportom. Najavio je i veću i kvalitetniju suradnju s Hrvatskim olimpijskim odborom, sa županijom, dodajući kako sportske udruge trebaju pratiti i mogućnosti kandidiranja projekata na EU fondove.
Hitovi: 100