USKLADIMO FREKVENCIJE

Dan dobrovoljnog darivanja krvi

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

U Republici Hrvatskoj svake godine 25. listopada obilježava se Dan dobrovoljnog darivanja krvi. Hrvatski Crveni križ promiče dobrovoljno darivanje krvi, te organizira i provodi akcije darivanja krvi, okuplja darivatelje i vodi evidenciju darivatelja, te dodjeljuje priznanja. Kao i svake godine u organizaciji Društva Crvenog križa Vukovarsko-srijemske županije i župana vukovarsko-srijemskog darivateljima krvi uručena su danas u Vinkovcima priznanja. Prije toga u prostorijama Gradskog društva Crvenog križa Županja darivateljima krvi čestitke je uputila Marija Dugalić, ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Županja i zahvalila na iskazanoj ljubavi i humanosti, kao i na svemu što čine kako bi se izgradila i podigla svijest ljudi o kulturi kontinuiranog davanja krvi.

Brončani znak priznanja ove godine dobili su jubilarci ( žene za 35 i više darivanja krvi , muškarci za 55 i više darivanja krvi) : Kata Granovljević iz Posavskih Podgajaca, Ivica Kelava iz Županje, Borislav Bertić iz Gunje, Goran Husarek iz Županje, Željko Kobašević iz Štitara, Ivica Jovanovac iz Gradišta, Ivan Zekić iz Posavskih Podgajaca, Davor Vuković iz Babine Grede , Željko Gagulić iz Gradišta, Ivan Prkić iz Gradišta, Robert Varzić iz Županje , Zvonko Dominković iz Štitara i Goran Mihalj iz Soljana. Dobitnici srebrnog znaka priznanja ( žene za 55 i više darivanja krvi, muškarci za 75 i više darivanja krvi) su Terezija Plavšić iz Bošnjaka, Esad Isaković iz Gunje i Franjo Stojanović iz Babine Grede.
Hitovi: 54