USKLADIMO FREKVENCIJE

Rekonstrukcija tržnice

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
 
Na županjskoj su tržnici započeli radovi na rekonstrukciji otvorenog dijela tržnice, odnosno, obnova kompletnog pločnika i nogostupa, te rješavanje oborinske odvodnje.
U sklopu uređenja planirana je i nabava novih štandova, te postavljanje suncobrana. Radi se o projektu vrijednom 950.000 kuna za koji je u ovoj godini Gradu Županji Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU odobrilo 300.000 kuna. Preostala potrebna sredstva zajednički osiguravaju Grad Županja i Čistoća Županja d.o.o. Izvođač radova je tvrtka Lepan instalacije, dok opremu, klupe i suncobrane, izrađuje tvrtka Narcor, pojasnio je Josip Nikolozo, pročelnik upravnog odjela za komunalno gospodarstvo, prostorno uređenje i geodetske poslove Grada Županja i dodao da je rok za izvođenje radova 45 radnih dana. Inače, Grad Županja nije nositelj ovih radova, već tvrtka Čistoća Županja d.o.o. u kojoj ističu kako su za sve prodavače koji imaju zelene certifikate osigurali zamjenska mjesta i klupe, kako bi svoje proizvode mogli kupcima nuditi tijekom tržnih dana i u vrijeme izvođenja građevinskih radova. No, obzirom da je radovima obuhvaćen i prolaz uz postojeće poslovne prostore i trgovine, većina zaposlenih u tim objektima izražava nezadovoljstvo trenutnim rješenjem, naglašavajući kako je kupcima onemogućen prilaz do ovih trgovina. Negodujući pitaju tko je odgovoran za ovakvo rješenje i kako će biti kada padnu oborine koje se najavljuju za nekoliko dana. „Mi sada stojimo na kartonskoj ambalaži uz trgovine, a kako će kupci proći i doći do nas. I kako će nam, prije svega, roba biti dostavljena?” samo su neka od pitanja upućena mjerodavnim službama i tvrtki Čistoća Županja d.o.o. koja je nositelj cijelog ovoga projekta rekonstrukcije tržnice.
Hitovi: 76