USKLADIMO FREKVENCIJE

Šetnica dr. Zlatka Krtalića

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

 

Na sjednici Gradskog vijeća Županje, koju je za utorak, 28. prosinca, sazvala predsjednica Gradskog vijeća Irena Kuprešak, bit će razmotreno 15 točaka dnevnog reda.

Među brojnim temama javnost je zainteresirao prijedlog da šetnica po kruni savskog nasipa u našem gradu dobije ime „Šetnica dr. Zlatka Krtalića”, pokojnog dr. med.spec.radiologije, koji je u rujnu 2016. godine u 60.godini života izgubio bitku s teškom bolešću. Dobitnik je „Zlatnog grba Grada Županja” za veliki i nesebični doprinos Domu zdravlja Županja, Gradu Županja, Domovinskom ratu kao i medicinskoj znanosti. Suglasnost na prijedlog gradonačelnika Damira Juzbašića dali su i mjesni odbori, a i Hrvatske vode su, kao upravitelj javnim vodnim dobrom i regulacijskim i zaštitnim vodnim građevinama, u mjesecu studenom uz suglasnost naglasile kako pozdravljaju inicijativu Grada Županja za imenovanje šetnice na kruni Savskog nasipa kroz Grad Županju u čast dr. Zlatku Krtaliću. Upravni odjel za komunalno gospodarstvo, prostorno uređenje i geodetske poslove Grada Županja je po prijedlogu gradonačelnika Damira Juzbašića proveo postupak, a nakon odluke Gradskog vijeća Županje ime šetnice „Šetnica dr. Zlatka Krtalića” bit će označena natpisnom pločom, koja će se postaviti u skladu s posebnim propisima.

Hitovi: 153