USKLADIMO FREKVENCIJE

Ljetna shema: policajci na biciklima!

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Iako Županja nema biciklističke staze, puno je onih koji i ovih ljetnih dana odabiru bicikl kao najjednostavnije i najekonomičnije prijevozno sredstvo.

Doduše, dosta je i onih koji upravo zbog toga što na području grada nema biciklističkih staza tu činjenicu koriste kao izgovor za vožnju pješačkim stazama i trgovima. Ali, to nije tema ovoga teksta, već je tema oduševljenje građana koji su proteklih dana na savskoj šetnici ili u nekoj od ulica susreli kontakt-policajce na biciklima. "Imamo dobru suradnju s kolegama iz Vinkovaca, koji imaju 6 bicikala, pa smo odlučili kroz svojevrsni pilot-projekt vidjeti i saznati kako je to obavljati posao koristeći bicikl kao prijevozno sredstvo. Mogu reći da je odlično." ispričao nam je za program HRŽ-a Darko Đaković, policijski službenik za preventivu u PP Županja. Kontakt-policajci biciklima obilaze gradska naselja, savsku šetnicu od Muzeja do Šećerane, provozaju se brojnim ulicama....."U Vinkovcima je nabavka policijskih bicikala obavljena putem projekta u suradnji s Gradom Vinkovci. Nadamo se, obzirom na odličnu suradnju s Gradom Županja, ta bi takav projekt mogao zaživjeti i kod nas. Ova dva posuđena bicikla do sada su nam pomogla u obavljanju svakodnevnih zadataka. " rekao je Đaković. Policiji u zajednici itekako je drago što su ovaj pilot-projekt podržali i građani. "Lakše nam je obići veći dio grada, a kada čujemo da građani, vidjevši kontakt policajce, osjećaju i jednu dodatnu sigurnost u svojoj ulici ili naselju, to nam je poticaj da u suradnji s Vijećem za prevenciju kriminaliteta i Gradom Županja nastojimo projekt i realizirati. "poručio je Darko Đaković, policijski službenik za preventivu u PP Županja. I stoga, ukoliko susretnete policajce na biciklima, nemojte misliti da nekome vraćaju pronađeni bicikl (iako i to rade, zahvaljujući podatcima o registriranim biciklima), već znajte da obilaze svoje područje.....

 

 

 

Hitovi: 4741