USKLADIMO FREKVENCIJE

JFolder: :files: Putanja nije direktorij. Putanja: /home2/radiozu/public_html/images1/religija/2014-06/misa_kod_kriza
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images1//religija/2014-06/misa_kod_kriza

Misa zahvale kod križa na šetnici

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

U znak zahvale što je Županja obranjena od poplave, ali i u znak vjerničke solidarnosti i suosjećanja s poplavljenim mjestima županjske Posavine, na savskoj šetnici, podno križa, velečasni Ivan Varoščić, župnik župe Mučeništva sv.Ivana Krstitelja služio je  svetu misu zahvalnicu.Naime, vlč.Varoščić je na ovogodišnjoj prvoj pričesti, 18.svibnja, pred prvopričesnicima, njihovim roditeljima i drugim vjernicima, najavio da će na šetnici biti sveta misa kako bi se cijela Županja zahvalila što poplave nisu poharale i naš grad.U međuvremenu su brojni Županjci u svoje domove primili evakuirane iz poplavljenih mjesta županjske Posavine, pa je na ovu misu pozvao i gunjanskog župnika vlč.Josipa Semialjca. U tijelovskoj procesiji županjskim ulicama, nakon svete mise, sudjelovalo je nekoliko stotina vjernika, a kroz četiri tijelovske postaje blagoslovljeni su svi dijelovi Županje, kao i sela županjske Posavine čije je stanovnike poplava raselila u druga mjesta. Uz velečasnog Varoščića, vjernicima se obratio i gunjanski župnik velečasni Josip Semialjac. „Hvala Županji i Županjcima što su nas primili pod svoje okrilje, u svoje domove. A vama dragi Gunjanci poručujem da se nadam kako nam je ovo posljednja proslava blagdana Tijelova izvan naše župe.“ kazao je velečasni Semialjac.

{gallery}/religija/2014-06/misa_kod_kriza{/gallery}

Z.Knežević

Hitovi: 1564