USKLADIMO FREKVENCIJE

Obljetnica župe u Turiću (BiH)

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Župa svetog Ilije proroka u Turiću, u susjednoj BiH, proslavit će u petak, 20.srpnja, 50 godina od osnutka župe na čelu koje je sada velečasni Ilija Matanović.

Povijest župe Turić i njezinih 50 godina vlč. Ilija Matanović opširno je opisao na čak 884 stranice u svojoj knjizi "Župa Turić 50 godina".Večeras u župi sv. Ilije proroka u Turiću počinje trodnevnica, duhovna priprava za blagdan zaštitnika župe. Svetu misu u 18 sati predvodi Mijo Nikolić, prvi župnik župe Turić. Sutra, 18. srpnja, svetu misu predvodi Vlado Borić koji je 34 godine bio župnik u Turiću, dok će u četvrtak, 19. srpnja, svetu misu predvoditi dr. Tomo Čubeta, svećenik iz župe Turić.

Dakle, u petak, na Ilino, župa Turić proslavit će 50 godina župe, a tim povodom će središnje euharistijsko slavlje u 11 sati predvoditi msgr.dr.sc. Vladimir Dugalić, dekan Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu uz nastup Zbora župe Mučeništva svetog Ivana Krstitelja iz Županje.

 

Hitovi: 672