USKLADIMO FREKVENCIJE

Marijansko svetište Šumanovci: Trodnevna duhovna priprava

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

GUNJA – U susret Uznesenju Blažene Djevice Marije – Velikoj Gospi od sutra,  11. kolovoza počinje na marijanskom svetištu Šumanovci trodnevna duhovna priprava koja će biti i u nedjelju i ponedjeljak sa početkom u 19 sati koju će predvoditi upravitelj svetišta i župnik u Gunji i Đurićima  velečasni Ivan Živić. On ističe da će trodnevnica biti veliki duhovni zalet priprema za svetkovinu Uznesenja BDM. Cijeli ovaj tjedan vjernici iz Cvelferije su tu na svetištu Skrovite Gospe Šumanovačke.

Veliko je ovo čišćenje, košenje trave, odstranjivanje suhih grana iz hrastove šume koja čuva ovo svetište. Tu su i oni zaposleni u javnim radovima iz općina Gunja i Drenovci, koji trimerima i priborom ukrašavaju okoliš i parkiralište. Oni koji imaju sahranjene na ovom groblju uređuju grobove pokojnika. Sve ovo činimo Gospi na slavu, a hodočasnicima da se ugodno osjećaju na ovom drevnom svetištu koje će za nekoliko godina obilježiti 650-tu obljetnicu pohoda Šumanovačkoj Gospi.

 

Snimio S.B.                  

Hitovi: 1229