USKLADIMO FREKVENCIJE

Treći Božićni koncert u Gunji : Cvelferska katedrala prigrlila tisuću vjernika

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

GUNJA – Božiću u susret, a ljudima dobre volje na radost kao nikada do sada široka lepeza događanja.Kruna od sadržaja treću godinu za redom bila je u gunjanskoj župnoj crkvi. Mladi župe svetoga Jakova apostola „Božja družina“ iz Gunje organizira Božićni koncert pod nazivom „Mi želimo uzdić Isusa“. I ove godine gunjanska crkva bila je prepuna. U crkvi je bilo postavljeno tisuću sjedećih mjesta i doslovno su sva mjesta bila ispunjena mnogim ljudima dobre volje koji su došli iz Gunje, mjesta Cvelferije,  Osijeka, Slavonskog Broda i Sikirevaca. Skupina od mladih nogometaša iz nama dalekog Brazila je posjetila crkvu. Mladi „Božja družina“ su pripremili bogat i radostan program kroz pjesmu i igrokaze. Kao gosti nastupili su zbor mladih ''Lahor'' iz župe Rođenja svetog Ivana Krstitelja iz Ivankova,  župni zbor ''Filii Mariae'' iz župe Preslavnog Imena Marijina iz Vrbanje, zbor mladih PIM iz župe Preslavnog Imena Marijina iz Osijeka, i udruga djece s posebnim potrebama „Zvjezdice“.  Župnik Ivan Živić je nastupio s gunjanskom i đurićanskom djecom kroz dvije pjesme, te u jednoj posebnoj izvedbi nastupio je župnik soljanski vlč. Krešimir Šaf i Zlatko Nikolić koji su prepjevali sukob svjetovnog i božanskog pogleda na Božić. Koncert je trajao dva sata i svi su bili oduševljeni količinom radosti koju su ponijeli iz gunjanske crkve. Ovaj i drugi događaji posvećeni Božiću su ostali u srcima nazočnih i gledatelja interneta na You Tube, jer su mladi direktno prenosili i program iz crkve live stream. Osim ovog spektakularnog koncerta u crkvi od početka prosinca Gunjanci su vidjeli: Stipšinu večer, koncert duhovne glazbe, Božićnu priredbu u škole „ Veseli se i čini dobro-mrgude“, Sajam u Društvenom domu, Ribolovne udruge „ Šaran“ i „ Stari šaran“ su uz potporu Općine Gunja pripremili prženu ribu i fiš ma Badnjak. Bilo je svega u izobilju.

Hitovi: 364