USKLADIMO FREKVENCIJE

Počivaj, o moj neven

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Članovi i članice Kulturno-umjetničke udruge "Kristal-Sladorana" Županja, Muška pjevačka skupina "Stanari" Cvelferija i Ženska pjevačka skupina "Jule" pri KUD-u Ogranak Seljačke sloge Drenovci sinoć su u župnoj crkvi sv.Nikole Tavelića u Županji zajednički nastupili s pučkim i zborskim korizmenim napjevima.

U ime sudionika vjernike je pozdravio Krešimir Majačić, a potom je 45 pjevača otpjevalo 11 korizmenih napjeva, među kojima su bili i pučki napjevi iz Baranje, Županje, Drenovaca, iz Slavonije, ali i doline Neretve. Ova posebna korizmena večer završila je pučkim napjevom "Veseli se, o Marija". Za nastup su ih pripremili Ana Zlatunić i Ivan Zlatunić, voditelji u KUD-u "Kristal-Sladorana" koji su najavili da će u petak, 12.travnja, u 19 sati, nastupiti i u Drenovcima, u župnoj crkvi sv. Mihaela arkanđela.

 

Hitovi: 519