USKLADIMO FREKVENCIJE

Kurban Bajram obilježen u Gunjanskoj džamiji:GUNJANKA NA HADŽU

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Ovo je dan boravka nekoliko milijuna muslimana na časnim mjestima Mekki i Medini. Istaknuo je na molitvi u džamiji hadži efendija Idriz Bešić, glavni imam islamske vjerske zajednice Gunja. Bešić je u službi u Gunji 38 godina i stasao je u cijenjenog hodžu u gunjanskoj džamiji koja je prva izgrađena u Hrvatskojprije 50 godina. U razgovoru sa efendijom smo saznali da jemeđu milijunima hodočasnika u Mekki i Medini i njegova gospođa supruga Hajrija Bešić. Kurban Bajram se slavi od 11. kolovoza i traje do četvrtka 15. kolovoza. Na molitvi u džamiji hodža Bešić je istaknuo da je ovo obiteljski i nacionalni blagdan. Kazao da je muslimanima i Bošnjacima stalo da očuvaju našu zajednicu kao stožernu vjersku organizaciju.
Gunja je nešto posebno. Ovdje obilježavamo zajedno Bajrame, Božić, Uskrs, kirbaj, sve blagdane, a to nemaju druga mjesta to je gunjanski brend, taj naš zajednički život. Gunjance muči migracija, demografija, natalitet tu treba naći odgovor da selo ne ostane pusto. U povodu Kurban Bajrama na adresu hodže
su stigle brojne čestitke od župana VCŽ, načelnika općina i prijatelja.
slike: S.B.

Hitovi: 433