USKLADIMO FREKVENCIJE

U Šumanovcima proslavljena Mala Gospa

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

GUNJA – Na marijanskom svetištu Skrovite Gospe Šumanovačke uoči i na sam dan blagdan Marijinog rođenja nazočilo je po slobodnoj procjeni oko 1500 hodočasnika. Po riječima velečasnog Ivana Živića, upravitelja Marijanskog svetišta Šumanovci rekao da  su uoči blagdana bez obzira na kišovito vrijeme mnogi došli na ovo staro svetište da Isusovoj majci čestitaju rođendan. U 17 sati je bila misa uočnica rođenja Blaže Djevice Marije. Hodočasnici su molili i zazivali Duha svetoga za sve učenike osnovnih škola koji su došli moliti treću Božansku osobu da im pomogne. Bilo je oko 300 djece iz škola i župa, te hodočasnika iz Cvelferije. Molili su i za djecu koja još nisu krenula u školu i za trudnice. Na blagdan je na jutarnjoj misi u 8 sati bio je približan broj hodočasnika, a na svečanoj svetoj misi bio zapažen broj vjernika. Zato se i govori o procjeni od 1.500 hodočasnika. Ljudi vole doći ovdje zato što je dislocirano i smješteno u prelijepoj hrastovoj šumi gdje se čovjek može opustiti u osjećajima mira, šumu hrastovog lišća na krošnjama u ovom čarobnom podneblju u kome je svetište . Na ovaj blagdan Udruga žena „ Zlatne niti Gunje“ iz Gunje organiziraju susret sa sličnim udrugama ovoj put su došle udruge iz susjednog Brčkog ( BiH), Privlake, Vrbanje, Otoka, Drenovaca, Račinovaca ...


Tekst i slika Stjepan Bogutovac

Hitovi: 237