USKLADIMO FREKVENCIJE

SKROVITA GOSPA ŠUMANOVAČKA U GUNJI

Kategorija: /
Autor: J.W.D.


GUNJA -  Automobilima, autobusima i pješice dolazili su hodočasnici na marijansko svetište Skrovite Gospe Šumanovačke u Gunju.

Slično je bilo  tri dana ranije kada su vjernici dolazili  na duhovnu pripravu koju je uspješno odradio mladi svećenik iz Županje prof. magistar Ivan Benaković. Tijekom blagdana Velike Gospe održano je jedanaest svetih misa.  U uočnici svetkovine održan je duhovni program, a glavnu svetu misu je predstavio mons. dr. Đuro Hranić tom prigodom je izjavo: „ Radostan sam što sam po drugi puta ove godine ovdje. Drago mi je da se svetište obnavlja. Slavimo svetkovinu Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo. Ona je uznesena na nebo kao prva među nama ljudima, kao majka svoga sina Isusa Krista. To što je bila izabrana da bude majka utjelovljenog sina Božjega to je njezina povlastica...Danas smo mi ovdje, kako gledajući Mariju svoje srce ispunili Bogom, kako bismo molili za snagu vjere da bismo u različitim okolnostima našega života bili u stanju prihvaćati izazove. Svako poslanje koje Bog stavlja pred nas nosi sa sobom i određene poteškoće. Svatko onaj koji želi biti njemu vjeran izabrati će zahtjevniji put. Zato smo danas ovdje kako bismo izmolili vjeru od Blažene Djevice Marije. Nju molimo kao majku i posrednicu koju je Bog, jer je bila tako vjerna uzdigao kao spomenik u kojeg se ugledamo, nadahnjujemo se na njezinom primjeru i ona kao moćna zagovornica kod Boga  može izmoliti da možemo ići njezinim putem, a upravo smo tu jer to želimo. Dostojno je i pravedno da na ovom  hodočasničkom prostoru bude lik Majke Božje.“  Upravitelj svetišta Ivan Živić je zahvalio hodočasnicima koji su došli autobusima  iz župa Klakar, Sikirevci i Privlaka i vjernicima iz drugih mjesta  svećenicima koji su bili sudionici ophoda sa svijećama od glavnog oltara do kapelice u šumi.   
                                                 
Stjepan BogutovacHitovi: 53