USKLADIMO FREKVENCIJE

Na blagdan Uznesenja BDM na svetištu Šumanovci

Kategorija: /
Autor: J.W.D.


20 svećenika, 11 svetih misa prije misa prigodne marijanske pobožnost,

ophod od glavnog oltara do kapelice u šumi, pet tisuća hodočasnika iznenađeni ugodnim boravkom, glavne mise predstavili u uočnici mons. dr. Đuro Hranić, nadbiskup Đakovačko-osječki i na Veliku Gospu  magistar velečasni Ivan Benaković

GUNJA – Brojna su događanja oplemenila događanja od 11. do 15.  kolovoza do  posvećena obilježavanju Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo. Upravitelj sveta Skrovite Gospe Šumanovačke velečasni Ivan Živić sa suradnicima je znalački pripremio program. Na blagdan Velike Gospe glavnu misu je predstavio velečasni Ivan Benaković, koji će našim saznanjima uskoro doktorirati  na Papinskom sveučilištu Gregoriani u Rimu. Velečasni Benaković je u nadahnutoj propovijedi istaknuo: „ Svetkovina je Velike Gospe. Svetkovina koja nam progovara o našoj katoličkoj vjeri i nadi. Slaveći danas svetkovinu Velike Gospe želimo i mi sami promislit o našem životnom putu i vjeri. Slavimo da je Marija dušom i tijelom po svršetku ovozemaljskog života bila uznesena na nebo. Svetkovina Gospe želi nam poručiti da je Marija živjela jedan ljudski život pun tjeskobe i život nade i vjere. Ona nam je donijela Isusa Krsta...“ Vi ste kao dječak istinski vezani za ovo svetište. Krenimo od djetinjstva. „ Ja sam od malih nogu vezan za ovo svetište. Kao malog dječaka pokojna moja baka Terezija me dovodila na Šumanovce, a to su činili i moji roditelji. Kada sam postao bogoslov, župnicima sam pomagao na misnim slavljima, vodio sam molitvu krunice. Danas kao svećenik ovdje dolazim već sedam godina sam na raspolaganju za svetu ispovijed. Dosta sam emotivno vezan za ovo svetište, jer se u njemu rađala klica svećeničkog zvanja i poziva. Uvijek sam rado dolazio ovdje u šumu pred lik BDM i kod poznatog bunara. Bio sam zagledan u vjeru naših ljudi. Dobri su to ljudi vjernici koji se istinski pouzdaju u moć BDM upravo je ta vjera  ovog našeg slavonskog katoličkog puka meni puno značila. Uvijek ću ovo svetište nositi u lijepoj uspomeni u svome svećeničkom srcu gdje god budem išao.“          

Snimio: S. Bogutovac
Hitovi: 44