USKLADIMO FREKVENCIJE

Uprizorenje Kristove muke pratilo mnoštvo vjernika

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

 „Zahvalan sam dragom Bogu što nas je blagoslovio lijepim vremenom da smo mogli u Županji uprizoriti posljednja dva dana Isusova života, Veliki četvrtak i Veliki petak.“rekao je Ilija Nikolić, trajni đakon iz župe sv,Petra apostola u Zaprešiću i predsjednik udruge „Stepinčeva oaza mira“i dodao da je zahvalan župniku župe Mučeništva sv.Ivana Krstitelja vlč. Krunoslavu Karasu što ih je zajedno sa svojim suradnicima primio. „Ovdje se osjećamo kao doma i zahvalan sam što smo imali priliku na ovaj način doći ovdje evangelizirati, svjedočiti za Isusa Krista iz Nazareta koji je prošao Zemlju čineći dobro. Nitko ovdje sigurno nije ostao bez jednog dojma i da je ova Muka poslala snažnu poruku u svako ljudsko srce, da i nakon pada, i nakon svega lošega što čovjeka zadesi, zrake svjetlosti i ljubavi Božje prodiru i u konačnici uvijek pobjeđuje ljubav.I Kristova ljubav na križu, koja je bila raspeta, uistinu je pobijedila zlo, mržnju, grijeh i otvorila nam put prema vječnosti, prema kraljevstvu Božjem.“ istaknuo je Ilija Nikolić u izjavi za HRŽ nakon uprizorenja Kristove muke i križnoga puta koji je prošao od župne crkve kroz Veliki kraj do kapelice srca Isusova podno Savskoga nasipa. U Pasiji koji je pratilo mnoštvo vjernika sudjelovalo je 70-tak članova udruge „Stepinčeva oaza mira“, a u konačnici je bilo uključeno oko 150 osoba. Sudjelovao je i župski zbor kojim je ravnala prof.Ana Zlatunić. Župnik župe Mučeništva sv.Ivana Krstitelja vlč, Krunoslav Karas zahvalio je svima koji su sudjelovali u ovome uprizorenju Kristove muke koju je danas, između ostalih, pratio i bivši župnik vlč. Ivan Varoščič.

Hitovi: 2791