USKLADIMO FREKVENCIJE

"Krist, nada naša"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

  "Krist, nada naša", geslo je jubilarnog, 10. Susreta hrvatske katoličke mladeži koji će se sutra i prekosutra,  29. i 30. tog travnja održati u Đakovačko-osječkoj nadbiskupiji i gradu Vukovaru. Sutra,  29. travnja, mladi iz svih dijelova Hrvatske i inozemstva doći će u župe Đakovačko-osječke nadbiskupije i uglavnom će biti smješteni po obiteljima. U župi Mučeništva sv. Ivana Krstitelja bit će smješteno stotinu mladih iz župe Kamen Split, stotinu mladih iz Zagreba, iz Maksimira i s Jaruna iz župe svete mati slobode, te iz Jastrebarskog. U župu svetog Nikole Tavelića u subotu dolazi 112 mladih iz Gospićko-senjske biskpuje, stotinu mladih iz Mostara, mladi iz banjalučke biskupije, te s Jaruna iz Zagreba. U obje županjske župe dio mladih bit će smješten u obiteljima, dok će dio biti smješten u sportskim dvoranama škole Mato Lovrak i Gimnazije Županja, a u smještaj i sve organizacijske potrebe potporu su pružile brojne ustanove, tvrtke i Grad Županja. U župi sv.Martina u Bošnjacima bit će smješteni mladi iz Splita, Udbine i Livna, dok u župu sv.Mihaela arhanđela dolaze i mladi iz Minhena. "U župama županjskok dekanata bit će smješteno više od tisuću mladih kojima su naši vjernici otvorila vrata svojih domova, svoje srce i široku slavonsku dušu. U svim župama bit će priređeni zanimljivi programi, a u nekim župama, poput naše u Bošnjacima, mladi ostaju i u ponedjeljak, 1. svibnja. "istaknuo je, gostujuću u programu HRŽ-a, prečasni Josip Filipović, župnik župe sv. Martina u Bošnjacima i dekan županjskog dekanata.

Hitovi: 645