USKLADIMO FREKVENCIJE

Županjski vjernici mladima otvorili i srca i duše

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Obje županjske župe primile su proteklog, produženog vikenda stotine mladih iz svih dijelova Hrvatske i inozemstva, koji su sudjelovali na 10. jubilarnom susretu hrvatske katoličke mladeži u Vukovaru.

Mladi su bili smješteni i u susjednim Bošnjacima, te u Cerni. U Županji je većina mladih bila u privatnome smještaju, u obiteljskim domovima vjernika, dok je manji dio bio smješten u sportskoj dvorani Gimnazije i sportskoj dvorani Osnovne škole "Mate Lovraka". Sve ustanove, instuticije, brojne tvrtke i pojedinci, na čelu s Gradom Županja i župama Mučeništva svetog Ivana Krstitelja i svetog Nikole Tavelića zajednički su se pobrinuli da mladi koji su boravili u Županji osjete slavonsku dobrodošlicu i gostoprimstvo. Mladi iz Zagreba, Mostara, Splita, Banjalučke biskupije, Gospićko-senjske biskupije, članovi Zavičajnog kluba hercegovačkih studenata iz Zagreba, te iz drugih sredina, bili su i na zajedničkoj molitvi i klanjanju u crkvi na otvorenom župe Mučeništva sv.Ivana Krstitelja, gdje im se obratio i pomoćni biskup zagrebački mons. Ivan Šaško.

 

Hitovi: 1429