USKLADIMO FREKVENCIJE

U povodu Ramazanskog Bajrama

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

 

PRIJEM KOD GLAVNOG IMAMA U GUNJI

GUNJA – Po tradiciji u Islamskom centru Gunja u povodu Ramazanskog i Kurban Bajrama na poziv glavnog imama Idriza Bešića je prijem pozvanih gostiju

iz Vukovarsko-srijemske županije i općina Cvelferije gdje žive vjernici Islamske zajednice. Tako je bilo i ovoga Ramazanskog Bajrama.Na prijemu su bili: Josip Dabro, zamjenik župana, Marinko Beljo, predstojnik ureda župana, Marija Dugalić, ravnateljica GDCK Županja, Jakša Šestić, načelnik Općine Drenovci, Matej Janković iz Vrbanje, Josip Župarić, načelnik PP Vrbanja, Anto Gutić, načelnik, Antonio Marković, zamjenik načelnika, Boris Nikolić, predsjednik vijeća Općine Gunja, Ivan Živić, župnik u Gunji, Stipica Mišura, ravnatelj OŠ Gunja,  Željko Stipanović, upravitelj Šumarije Gunja, te gunjanski privrednici i poduzetnici... Nazočne je riječima dobrodošlice pozdravio glavni imam Idriz Bešić u ime Islamske vjerske zajednice i prisutnih hodža Adila Hrustića i Senada Heveševića. „ U našoj Gunji poznato je da žive vjernici islamske i katoličke zajednice. Efendija Bešić i ja kao župnik posjećujemo se za vrijeme blagdana redovito. Upućujem čestitke svima koji obilježavaju Ramaznski Bajram. Ostao je u sjećanju 18. lipanj 2017. kada smo efendija i ja primili i dali poklone na oltaru Skrovite Gospe Šumanovačke od i za Mariju Ledinski Anić, predsjednicu „ Hrvatsko srce“. Pokazali smo tada zajedništvo. Kako efendija često ističe „ U Gunji nema suživota, ovdje živim zajedno život“.“ kazao je gunjanski župnik Živić. U izjavi efendija Bešić je rekao: „ Imamo dva velika blagdana Kurban Bajram i Ramazanski Bajram. Ovaj je vezan za obred posta, a Islamski post je zahtjevan. Post je ispit naše savjesti. Zahvalan sam Mariji Dugalić iz HCK koja je za ljude u potrebi koji su postili uručila više od tisuću paketa humanitarne pomoći. Ekonomska migracija je problem svih nas i tu mora viša politika da traži rješenje, jer neće biti dobro da imamo puno atara, a da ostanemo bez ratara.“

Hitovi: 493