USKLADIMO FREKVENCIJE

Netko je čistio i očistio, a pojedinci?

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Jučerašnja sjednica Gradskog vijeća Županje bila je zanimljiva i puna rasprava, razgovaralo se i pitalo o puno tema, no, da odgovorimo na pitanje, nitko se nije sjetio pitati što se događa s kanalizacijom u Ulici dr. Franje Račkog....

Ne tako davno i mi iz HRŽ-a pokušali smo dobiti odgovor zašto je u blizini tzv. zgrade Narodne obrane nesnosan smrad, ali prođe vrijeme i nitko ne rješava problem...Zanimljivo je bilo čuti i na samom kraju Aktualnog sata sjednica Gradskog vijeća Županje kako je vijećnik HSS-a Marko Maroševac pohvalio rad zimske službe, čiji se djelatnici, dodao je, maksimalno trude da prometnice budu očišćene...I jeste, upravo je tako...

No jutros je, upravo zbog snijega u samome centru grada, odnosno, na Trgu kralja Tomislava zamalo došlo do tragedije, kada je s krova stambene zgrade na djelatnicu tvrtke Čistoća Županja pao ogroman komad leda i snijega. Sreća u nesreći, rekli bi mnogi, a mi ozlijeđenoj djelatnici Čistoće želimo što brži oporavak. No, ovaj slučaj iznova i upozorava i nameće pitanje: zašto se ne vodi briga o takvim situacijama, zašto se i u samome centru grada ne vodi računa o tome tko i kako treba čistiti snijeg i led. I sama obavijest iz gradske uprave dovoljno govori kada i kako treba u ovim zimskim uvjetima čistiti snijeg i led.

I, što onda? Neki su "ugledni" Županjci znali kako i kada postati vlasnici atraktivnih poslovnih prostora, ali kada im snijeg zapada ispred lokala, e, onda to treba očistiti netko drugi. Pitaju li se pojedinci ikada tko čisti građanima Županje ispred njihovih obiteljskih kuća, ispred dvorišnih zgrada i garaža? Nema zimske službe u Virovima, Gredicama ili na Šlasju ispred privatnih objekata. U centru se, očito, uvijek nekim pojedincima podrazumijeva da sve netko drugi mora uraditi. Lijepo je u životu hvaliti se imovinom, pokazivati da se ima vlasništvo nad nekretninama, ali treba to i održavati ispred ogromnih lokala, treba svim običnim prosječnim građanima koji hodaju Velikim krajem da bi uredno platili brojne račune za režije omogućiti da sigurno prođu i dođu. Trebalo bi, zar ne?

 

 

Hitovi: 1041