USKLADIMO FREKVENCIJE

Trenutni vodostaj Save iznosi 769 centimetara

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Trenutni vodostaj rijeke Save u Županji iznosi  769 centimetar . Vodostaj Save raste pet centimetara na sat i prema prognostičkom modelu DHMZ-a pretpostavka je da bi u Županji vodostaj mogao dostići 950 cm, što je u okviru redovnih mjera obrane od poplave. "Prognozira se rast vodostaja rijeke Save do petka, kada bi trebao u Županju stići vrh vodenog vala od predvidivih 950 cm. Od jučer su na snazi pripremne mjere obrane od poplave, a danas oko 15 sati očekuje se vodostaj Save od 880 cm, kada se uvode redovne mjere od poplave", doznajemo u Hrvatskim vodama gdje pojašnjavaju kako su rijeke iz BiH koje opterećuju naš sliv dostigle svoj maksimum kada je u pitanju njihov vodostaj, osim Bosne za koju se to očekuje danas", doznajemo u Hrvatskom vodama. Od petka bi se situacija trebala postupno stabilizirati.

foto:Zdenka Knežević
Hitovi: 545