USKLADIMO FREKVENCIJE

Komunalni redar dobiva službenu iskaznicu i značku

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Na nedavnoj sjednici Gradskog vijeća Županje usvojena je Odluka o izgledu i sadržaju službene iskaznice, značke i službene odore komunalnog redara.

Kako je obrazloženo iz Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo, prostorno uređenje i geodetske poslove Grada Županja, odredbom novog Zakona o komunalnom gospodarstvu utvrđeno je da "komunalni redar u obavljanju službene dužnosti nosi službenu odoru i ima službenu iskaznicu". Komunalni redar Grada Županja do ove odluke Gradskog vijeća nije imao službenu odoru, iskaznicu niti značku. "Prilikom obavljanja svog redovitog posla na području Grada nema mogućnosti da se strankama predstavi kao legitimna službena osoba Grada Županja što ponekad ne daje pravu sliku i ozbiljnost vrlo odgovornog i osjetljivog svakodnevnog posla komunalnog redara. Vrlo često se radi o predmetima iz oblasti nadzora u oblastima komunalnog reda, prometa, zbrinjavanja otpada, uklanjanja protupravno postavljenih predmeta na javnim površinama i slično, te je tim važnija svaka vrsta ozbiljnosti i urednosti." istaknuto je iz ovoga odjela. Nadalje, kako su dodali u obrazloženju odluke, ozbiljnost u obavljanju vrlo zahtjevnog i osjetljivog posla komunalnog redara treba podići na višu razinu i omogućiti građanima Županje da na što jednostavniji način, sa sigurnošću, mogu stupiti u kontakt s komunalnim redarom, te se informirati o svemu što ih zanima iz njegovog redovitog djelovanja. Dakle, uskoro će komunalni redar Grada Županja imati službenu iskaznicu i značku, a za vrijeme obavljanja nadzora nosit će službenu odoru.

Hitovi: 1099