USKLADIMO FREKVENCIJE

HGSS i dalje traga za nestalom Mandom Duić (78)

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Na području Općine Štitar i dalje se traga za 78-godišnjom Mandom Duić koja je posljednji puta viđena 15.tog studenog.
Prema podacima iz Nacionalne evidencije nestalih osoba, slabije je građe, visoka oko 165 cm, sijede kose i nosi naočale. U trenutku nestanka na sebi je imala crvenu majicu, crno-smeđu prsluk, crne hlače, crne cipele i zeleni šešir. Kći nestale Mande, Alexandra Enste, koja inače živi u Švicarskoj, uputila je zamolbu svima koji imaju bilo kakvu informaciju o njezinoj nestaloj majci, da se jave policiji. "Veliko hvala svima koji su se uključili u potragu, od načelnika Općine Štitar Marka Bikića, članova Hrvatske gorske službe spašavanja do mještana Štitara koji svakoga trenutka čine sve kako bi provjerili svaki trag, svaki pedalj općine. Veliko hvala i svima koji su Gorskoj službi spašavanja i njihovim članovima ovih dana na terenu donijelo jelo ili napitke." poručila je Alexandra Enste. U razgovoru s načelnikom Štitara Markom Bikićem saznajemo kako je Općina Štitar dala na raspolaganje Hrvatskoj gorskoj službi spašavanja sve svoje raspoložive resurse. "Činimo sve što je u našoj moći tijekom ove potrage." rekao je načelnik Bikić. Pročelnik Hrvatske gorske službe spašavanja Stanice Vinkovci Zlatko Becić ističe kako su angažirani od 18. studenog te su i dalje na iznimno zahtjevnom terenu, s puno kanala i gustog raslinja. "Potragu nastavljamo i dalje, a ukoliko do kraja tjedna ona ne donese rezultata, plan je za petak i subotu angažirati i veće snage. Sve što radimo na terenu, radimo u koordinaciji s policijom." rekao je pročelnik Hrvatske gorske službe spašavanja Stanice Vinkovci Zlatko Becić i dodao kako je suradnja i s Općinom Štitar i s mještanima Štitara, kao i udrugama građana, izuzetno korektna. "Molimo građane ako imaju bilo kakva korisna saznanja o nestaloj 78-godišnjakinji da dojave policiji na broj 192 ili najbližoj policijskoj postaji." poručili su iz policije. Informacije se mogu dostaviti i preko e-mail adrese: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite..
Hitovi: 716