USKLADIMO FREKVENCIJE

Županjska obitelj koja ima veliko srce brine o kujici i osam psića

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Mjesec dana županjska obitelj iz Strossmayerove ulice na kućnom broju 209 brine o kujici i osam psića koje je su pronašli ove zime na prostoru nekadašnjeg sajmišta u našem gradu.
I ne samo to, u skrbi za mlade psiće pokrenuli su i akciju udomljavanja, te uspjeli, zahvaljujući dobrim ljudima, udomiti troje, a nadaju se kako će i četvrtog psića. "U obilasku terena bili smo i kod ove obitelji koja je pokazala iznimnu humanost i pomogla psima, ali sada molimo ljude dobre volje da pomognu i njima. Naime, Grad Županja je pribavio hranu za pse, no nakon mjesec dana skrbi o tako velikom broju psića, ova obitelj planira zadržati kujicu crnog labradora i treba pomoć za udomljavanje preostalih psića." ispričao nam je komunalni redar Zdravko Josipović i dodao kako će Grad Županja omogućiti cijepljenje i čipiranje udomljenih psića. Dakle, ukoliko ima zainteresiranih, dobronamjernih osoba, koje bi htjele udomiti pse stare mjesec dana, mogu se javiti u Hrvatski radio Županja ili osobno komunalnom redaru. Inače, na web stranici vinkovačke tvrtke Tip-Tip mogu se vidjeti fotografije pasa koji su zbrinuti u akcijama provedenima na području Grada Županja. Trenutno se radi o 18 pasa, među kojima je jedan već dvije godine u azilu.
Hitovi: 787