USKLADIMO FREKVENCIJE

Stožer civilne zaštite:U Vukovarsko-srijemskoj županiji nema zaraze od koronavirusa

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić
U Maloj županijskoj vijećnici u Vinkovcima jučer je održana sjednica Stožera civilne zaštite Vukovarsko-srijemske županije na temu potencijalnih ugroza od koronavirusa.Na sjednicu, koju je vodio načelnik Stožera Zdravko Kelić, pozvani su i granični sanitarni inspektori kao i ravnatelji svih zdravstvenih ustanova s područja županije kako bi izvjestili o aktivnostima i mjerama koje provode.U proteklih tjedan dana, istaknuto je, epidemiološka situacija na području Vukovarsko-srijemske županije je ostala nepromijenjena, što znači kako nije zabilježena pojava koronavirusa.Stožer civilne zaštite zajedno sa epidemiolozima, Ravnateljstvom civilne zaštite i Službom civilne zaštite Vukovar u proteklih tjedan dana intenzivno je radio na provedbi propisanih mjera za sprječavanje pojave/širenja koronavirusa.
Upućena su priopćenja i preporuke zdravstvenim ustanovama, ustanovama socijalne skrbi, ustanovama primarnog, srednjeg i visokog obrazovanja, ustanovama u kulturi i sportu, sukladno preporukama od strane Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, kao i plakat koji je nužno istaknuti na vidnome mjestu na ulazima.Za pripadnike granične policije i njihove voditelje, od strane epidemiologa organizirana je edukacija o samozaštiti i pravilnom rukovanju zaštitnom opremom, definiran je način dezinfekcije prostora i odvoza infektivnog otpada. Ravnatelji zdravstvenih ustanova sastavili su popis zaštitne opreme koja je putem Stožera civilne zaštite zatražena i naposljetku odobrena i biti će dostavljena tijekom vikenda, primarno zdravstvenim ustanovama.Zaključak sjednice je kako je Stožer civilne zaštite VSŽ aktiviran na vrijeme, a svi naputci Stožera civilne zaštite RH provedeni su uspješno i na vrijeme. Stožer civilne zaštite nalazi se u aktivnoj pripravnosti i zajedno sa zdravstvenim ustanovama i epidemiolozima spreman je reagirati u svakom trenutku, ukoliko se za to pokaže potreba. Mjesta panici nema, sve službe rade svoj posao i epidemiološka situacija je stabilna što je svakako ohrabrujuće.Stožer civilne zaštite VSŽ poziva sve građane da se pridržavaju uobičajenih higijenskih mjera, posebice redovitog pranja ruku, suzdržavanja od rukovanja, dodirivanja usta, lica i očiju, izbjegavanja bliskog kontakta s osobama koje kašlju, kišu ili imaju povišenu temperaturu, redovnog provjetravanja prostorija i izbjegavanja većih skupina ljudi ili masovnih okupljanja.Također, poziva se sve građane da prate redovna izvješća i preporuke Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske.
  
 
 
 
Hitovi: 168