USKLADIMO FREKVENCIJE

OSTANITE U SVOJIM MJESTIMA BORAVKA

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić
GUNJA – BRČKO – Granični prijelaz za međunarodni promet Gunja – Brčko omiljeni je prijelaz za BiH državljane koji se nalaze na radu u Europskim zemljama. Tako su se za blagdane i praznike kroz Gunju ranijih godina stvarale kolone automobila koji dolaze iz Europskih zemalja i idu u susjednu državu BiH. Ministarstvo vanjski i europskih poslova u dogovoru sa Stožerom za Civilnu zaštitu Hrvatske u utorak je ponovno uputilo apel hrvatskim državljanima koji privremeno ili stalno žive i rade izvan zemlje da do daljnjega odgode putovanja u Hrvatsku koja nisu nužna. Preporuča im se da ostanu u svojim mjestima boravka i time bi smanjili ugrozu od zaraze korona virusom. No svi koji ulaze u Hrvatsku iz drugih zemalja primijeniti će se mjera obveznog smještaja u karantenu na razdoblje od 14 dana. U susret nastupajućem blagdanu Uskrsa, a najviše zbog korona virusa COVID-19. Stožer za zaštitu i spašavanje Brčko distrikta BiH donio je također preporuku za državljane Bosne i Hercegovine koji borave u inozemstvu da, s ciljem sprječavanja daljnjeg širenja korona virusa, ne dolaze u Brčko distrikt BiH. Iz Stožera naglašavaju da svi koji dođu iz zemalja u kojima su potvrđeni slučajevi oboljelih od korona virusa dužni su na temelju naredbi Stožera za zaštitu i spašavanje 28 dana provesti u izolaciji na svom mjestu prebivališta te će biti vođeni u evidenciji Pododjela za javno zdravstvo i svakodnevno se javljati i obavještavati o svom zdravstvenom stanju. Za ne postupanje po rješenju inspektora o izolaciji bit će pokrenuti postupci za utvrđivanje odgovornosti po prekršajnom i kaznenom zakonu. U posljednjih osam dana iz Hrvatske na prijelazu iz Gunje je u Brčko prešlo 110 državljana BiH. U Stožeru Civilne zaštite Općine Gunja pripremaju se mjere zaštite u slučaju potrebe da budu
GUNJA – BRČKO – Granični prijelaz za međunarodni promet Gunja – Brčko omiljeni je prijelaz za BiH državljane koji se nalaze na radu u Europskim zemljama.
kolone automobila kroz naseljeno mjesto Gunja.
 
Slika: S. Bogutovac Stjepan Bogutovac
 

 

Hitovi: 241