USKLADIMO FREKVENCIJE

U Županji 32 osobe u samoizolaciji

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Jučerašnja informacija da je jedna  novozaražena osoba s područja  Županje  u samo nekoliko sati dobila je proširenje u obliku neprovjerenih i neslužbenih priča.Gradonačelnik Županje Davor Miličević u izjavi za program HRŽ-a ističe da nema razloga za paniku jer svi jučer uzeti brisevi kontakata oboljele osobe iz Županje su negativni na COVID-19. "Epidemiološka situacija je pod kontrolom, nema razloga za paniku i samo treba pratiti i poštivati upute Stožera civilne zaštite." naglasio je gradonačelnik Miličević, pohvaljujući dosadašnji rad Nacionalnog stožera civilne zaštite. "Svi kontakti oboljele osobe iz Županje su locirani, na vrijeme se sve poduzelo. Još uvijek u cijeloj Hrvatskoj postoji opasnost i samo treba pratiti i poštivati upute stožera i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo."  izjavio je za program HRŽ-a zamjenik gradonačelnika i načelnik stožera civilne zaštite Grada Županja Mladen Dogan dodajući kako su  u Županji 32 osobe u samoizolaciji i da se očekuju rezultati testiranja još uzoraka. "Osim što gradski stožer u suradnji sa županijskim i nacionalnim radi posao koji im je povjeren, na terenu je i Državni inspektorat koji i u Županji prati provođenje propisanih uputa i mjera. " naglasio je zamjenik gradonačelnika Mladen Dogan. Dakle, niti jedan ugostiteljski objekat u Županji nije zatvoren, nitko nije propisao "karantenu" grada, odnosno, Županja trenutno nije novo žarište. Nadamo se da će tako i ostati i sljedećih dana. Mjerodavni ističu da je situacija pod kontrolom, stoga, budimo i dalje odgovorni, zaštitimo i sebe i druge! 

Hitovi: 381