USKLADIMO FREKVENCIJE

Terenska vježba „ Potraga i spašavanje izgubljene osobe“ u Gunji , ZNALAČKI OSMIŠLJENA I ODLIČNO OSTVARENA

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac
GUNJA – Na zbornom mjestu ispred Lovačkog doma u Gunji našli su se ispred Općine Gunja Anto Gutić, načelnik, Stjepan Lučić, načelnik stožera Civilne zaštite Općine Gunja, koji su u ime domaćina pozdravili nazočnih 25 sudionika terenske vježbe „ Potraga i spašavanje izgubljene osobe“. Bili su i članovi DVD Gunja, Lovačke udruge „ Ris“ Gunja, MUP-a – postaja granične policije Vrbanja, HGSS- stanica Vinkovci i ŽC Vukovar 112. Cilj vježbe i zadatke je do u detalje sudionike upoznao Tomislav Dujmić, djelatnik Ministarstva unutarnjih poslova ravnateljstva Civilne zaštite Područnog ureda CZ Osijek i službe CZ Vukovar i voditelj županijskog cantra 112. Muška osoba je obavijestila ŽC 112 Vukovar, ali nije znala gdje se nalazi. U potrazi je pronađena u šumi „ Savski lugovi“ sa prijelomom desne potkoljenice. Povreda je sanirana i osoba je u bolnici zbrinuta. O tijeku i završetku vježbe gospodin Tomislav Dujmić je rekao: „ Malo je bilo problema sa hodanjem kroz šumu i sa prijemom signala na što smo računali. Zato radimo ovakve vježbe da ljude upoznamo sa načinom na koje bi se u stvarnoj situaciji akcija za izgubljenom, nestalom osobom izvan urbanog područja. To radimo sa domicilnim operativnim snagama potpomognutim sa vatrogasnim postrojbama, lovačkim i ribičkim udrugama, postrojbama civilne zaštite opće namjene. HGSS je vodio akciju za razliku od policije koja radi unutar urbanog područja.“ Gospodin Dujmić je najavio nove akcije tako će: 17. listopada u Županji na ovu temu kao u Gunji biti na Županjskim virovima i obližnjoj šumi, a 18. listopada u Slakovcima na temu „ Prometne nesreća“, i 24. listopada u Posavskim Podgajcima „ Potraga za izgubljenom osobom“ u blizini Save.
Snimio: S. Bogutovac
Hitovi: 398