USKLADIMO FREKVENCIJE

Priznanja višestrukim darivateljima krvi

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

 

Gradonačelnik Županje Davor Miličević uručio je prigodna priznanja te iskazao zahvalnost višestrukim darovateljima krvi. Zdravstvena djelatnica Antonija Zovkić krv je darovala 36 puta, Slavko Marković 100 puta, a Ilija Mišković koji nije nazočio prijemu krv je darovao 50 puta, istaknula je Terezija Nemetz, predsjednica Gradskog društva Crvenog križa Županja koja je uz ravnateljicu županjskog Crvenog križa Mariju Dugalić naglasila kako ih raduje sve veći broj mladih koji se odazivaju akcijama dobrovoljnih darivanja krvi. „Ovo je samo simbolična zahvala svima koji humanitarno djeluju i daruju svoju krv, a Grad Županja će i dalje podupirati aktivnosti Crvenog križa. Koristim prigodu zahvaliti darovateljima koji svoju humanost prema ljudima iskazuju darujući krv.” poručio je gradonačelnik Davor Miličević. Prema podacima iz Gradskog društva Crvenog križa Županja na području županjske Posavine aktivno je 3.500 članova, a prošle godine plan za DDK akcije je bio prikupiti 1320 doza krvi. Plan je premašen i prikupljeno je više od 1500 doza, naglasila je na ovome susretu Marija Dugalić, ravnateljica GDCK-a. Inače, Grad Županja već 23 godine na simboličan način daruje višestruke darivatelje krvi, no zbog epidemiološke situacije prijem nije mogao biti održan povodom dana darivatelja krvi, već je to učinjeno 23. ožujka u maloj gradskoj vijećnici, uz poštivanje svih propisanih epidemioloških mjera.

 

Hitovi: 225