USKLADIMO FREKVENCIJE

DVD Županja dobilo novo dugo navalno vozilo

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Novo dugo navalno vozilo vrijednosti oko 3 mil.kuna danas je u Zagrebu preuzeo DVD Županja, odnosno JVP Grada Županja. Zapovjednik DVD-a Županja, odnosno zapovjednik JVP Grada Županja Vladimir Balentović ponosno je "pozirao" prije povratka u Županju
Naime, radi se o projektu „Modernizacija vozila vatrogasnih postrojbi Republike Hrvatske” , vrijednosti veće od 256 milijuna kuna, a za koji je MUP RH u rujnu 2018. godine s Ministarstvom zaštite okoliša i energetike potpisao Ugovor o dodjeli 85 % bespovratnih sredstava iz Strukturnih i investicijskih fondova EU., Operativnog programa Konkurentnost i kohezija, dok je preostalih 15 % namireno iz nacionalnog sufinanciranja. Time je osigurana nabava 94 vatrogasna vozila, odnosno, po 21 komad dugih i malih navalnih vozila, autocisterna i šumsko/teretna vozila, zatim, 7 šumsko/teretnih vozila veće zapremnine spremnika vode i tri zapovjedna vozila s vatrogasnim robotom na prikolici. Županja je, dakle, dobila novo, dugo vatrogasno vozilo.
Hitovi: 234