USKLADIMO FREKVENCIJE

Završen foto-natječaj "Volim svoju županiju"

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Foto natječaj „Volim svoju županiju“ promovira ljepote hrvatskih krajeva. Naime, Hrvatska zajednica županija potiče sve ljubitelje fotografije na jedinstven način promišljati o krajevima iz kojih dolaze te kroz objektive svojih fotoaparata zabilježiti ono najbolje od županija u kojima žive. Najbolje fotografije birane su u dvije kategorije, prema ocjenu stručnog žirija i ona koja prikupi najviše glasova putem društvenih mreža. Predsjednica stručnog žirija je i ove godine profesionalna fotografkinja Mare Milin, koja nije imala lak zadatak pred sobom. Na natječaj je bilo prijavljeno 2700 fotografija, pa predsjednica stručnog žirija , profesionalna fotografkinja Mare Milin nije imala nimalo lak zadatak .

U kategoriji najviše osvojenih glasova najbolji je Davorin Jurković iz Primorsko – goranske županije fotografijom pod nazivom „Lane”, dok je za najbolju fotografiju odlukom stručnog žirija proglašena „Ljubav”, Lea Lendića iz Splitsko – dalmatinske.

Odabrano je i 20-tak najboljih fotografija , a među i ona Barbare Ležaić – „Tabletić – tradicionalni slavonski mali stolnjak“ koja predstavlja tradiciju i ljepotu Vukovarsko – srijemske županije.


Hitovi: 175