USKLADIMO FREKVENCIJE

Ministri Butković i Mitrović dogovorili rekonstrukciju postojećeg i izgradnju novog mosta Brčko-Gunja

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac
BRČKO – GUNJA – Razgovori u ponedjeljak na večer i jučer u utorak ministara Olega Butkovića, ministra mora, prometa i infrastrukture Republike Hrvatske i Vojina Mitrovića, ministra komunikacija i prometa BiH donijeli rezultate u svezi mosta na Savi Brčko – Gunja. Dogovorena je rekonstrukcija postojećeg i izgradnja novog mosta. „ Sporazum koji smo prošle godine potpisali ministar Mitrović i ja, je da ćemo obnoviti svih deset mostova koji povezuju RH i BiH. Jedan od njih je i most Brčko- Gunja. Ove godine ćemo, budući da postoji idejno rješenje, napraviti i glavni projekt da se krene žurno u sanaciju postojećeg mosta, a za to vrijeme kreću sve radnje oko pripreme i izrade projektno studijske dokumentacije budući da u prostornim planovima sa hrvatske strane i BiH postoj nova lokacija za novi most.“ Gradonačelnik Brčko distrikta BiH Esed Kadrić ističe da su ovo velike i dobre vijesti.

„ Usuglasili smo naše stavove kroz konstruktivne razgovore kako b se promet odvijao neometano kao prije dvije godine. Dogovorili smo sa hrvatskom stranom da pripremamo izgradnju novog mosta na lokaciji udaljenoj četiri kilometra od postojećeg. To je most koji će omogućiti da se centar grada Brčko rastereti gužve.“ Uspješne dogovore su pozdravili šef Delegacije EU u BiH i specijalni predstavnik veleposlanik Johann Sattler i prvi zamjenik visokog predstavnika u BiH supervizor za Brčko Michael Scanlan.
Slike: Stjepan Bogutovac 
Hitovi: 131