USKLADIMO FREKVENCIJE

Završena najkompleksnija trodnevna vježba HV Velebit 18

Kategorija: /

Napadnom operacijom koju je na vojnom poligonu u Slunju demonstriralo 1100 vojnika i 80 vojnih oružanih sustava (tenkova, oklopljenih vozila, minobacača, helikoptera i zrakoplova) okončana je najsloženija vojna vježba provedena u Hrvatskoj od Domovinskog rata pod nazivom Velebit 18, koja se neprekinuto 72 sata održavala na 11 poligona diljem Hrvatske. Ukupno je 5500 pripadnika Hrvatske vojske i pričuvnog sastava sudjelovalo u združenoj vježbi svih sastavnica Oružanih snaga, kopnenih, pomorskih, zračnih i specijalnih snaga. Vježba je provedena i na vojnom poligonu Gašinici gdje je zapovjednik bio brigadir Mijo Validžić zapovjednik Gardijsko oklopno mehanizirane brigade Hrvatske kopnene vojske.

Ministar obrane Damir Krstičević rekao je kako jačanje Hrvatske vojske nije prijetnja nikome, nego je preduvjet mira, slobode i sigurnosti našeg naroda.

                                                               

 

 

 S. Pavelić

 

 

Hitovi: 1465