USKLADIMO FREKVENCIJE

Jurili autocestom preko 200 km/h

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić
Policijski službenici PU vukovarsko-srijemske su u prometu na autocesti Zagreb – Lipovac (A3) 11. kolovoza zatekli 56. godišnjeg državljanina Helenske Republike pri upravljanju osobnim automobilom brzinom od 226 km/h(na mjestu gdje je brzina ograničena do 130 km/h), a pri prekršajnom procesuiranju je primijenjeno umanjenje za sigurnosnu razliku od 10 % od te brzine. Ovom vozaču je izdan prekršajni nalog kojim je predviđena novčana kazna od 5.000 kuna i određena mu je mjera zabrana korištenja inozemne vozačke dozvole na teritoriju Republike Hrvatske u trajanju od 1 mjesec, navodi se u Izvješću PU Vukovarsko-srijemske.
Istog dana na autocesti Zagreb Lipovac policijski službenici su zatekli 44. godišnju državljanku Rumunjske pri upravljanju osobnim automobilom brzinom od 228 km/h (na mjestu gdje je brzina ograničena do 100 km/h), a pri prekršajnom procesuiranju je primijenjeno umanjenje za sigurnosnu razliku od 10 % od te brzine. Žurećoj vozačici je također izdan prekršajni nalog kojim je predviđena novčana kazna od 5.000 kuna i određena joj je mjera zabrana korištenja inozemne vozačke dozvole na teritoriju Republike Hrvatske u trajanju od 1 mjesec, izvijestili su iz policije.


Hitovi: 212