USKLADIMO FREKVENCIJE

Završava kampanja prerade šećerne repe

Kategorija: /
Autor: Sanja Pavelić

Sutra bi prema najavama člana Uprave grupacije Viro Ive Rešića trebala biti završena ovogodišnja kampanja prerade šećerne repe u županjskoj Sladorani.

Rešić izražava svoje zadovoljstvo ostvarenim rezultatima – oko 470 tisuća tona proizvodnje šećerne repe s natprosječnom digestijom oko 17 posto i dobrom kvalitetom korijena. Kako ističe bila je ovo izuzetno specifična proizvodna godina. Naime, prinosi su se kretali od 35 do 40 tona, pa do skoro 100 tona ili deset vagona repe po hektaru. Digestije su također varirale od 13,40 do iznad 20 posto.Bilo kako bilo u Sladorani su zadovoljni rezultatima, ali nisu zadovoljni stanjem na tržištu šećera jer došlo je do značajnog pada cijene šećera. Isto tako Rešić ističe kako su proizvođači šećerne repe vrlo važna karika u procesu proizvodnje i prerade. Oslonjeni smo jedni na druge – zakljuje Rešić.

Hitovi: 549