USKLADIMO FREKVENCIJE

Prijave za rad na programu "Zaželi"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Grad Županja je jučer objavio oglas za prijem u radni odnos na određeno vrijeme u projektu "Zaželi-Programu zapošljavanja žena Grad Županja"- radnica za potporu i podršku starijim osobama u nepovoljnom položaju. Trajanje radnog odnosa bit će 24 mjeseca, a traži se 50 radnica. U opisu poslova u oglasu se ističe da se radi o dostavi namirnica, održavanju čistoće stambenog prostora, pranju i glačanju rublja, ostalim uslugama u kući i okućnici, pomoći pri oblačenju i svlačenju, brizi o higijeni i osobnom izgledu. Nadalje, u opisu poslova je i pomoć u socijalnoj integraciji, posredovanje u ostvarivanju različitih prava (dostava lijekova, plaćanje računa, dostava pomagala i slično), pružanje psihosocijalne podrške, pratnja i pomoć u različitim socijalnim aktivnostima, te drugi poslovi vezani uz skrb starijih osoba.

U natječaju se navodi da je početak rada predvidivo od 1. veljače 2018. godine do 31. siječnja 2020. godine. Uvjeti za mogućnost rada su: nezaposlene žene prijavljene na evidenciju nezaposlenih Hrvatskog zavoda za zapošljavanje starije od 50 godina, žene s invaliditetom, žrtve trgovanja ljudima, žrtve obiteljskog nasilja, azilantice, mlade žene koje su izašle iz sustava socijalne skrbi, liječene ovisnice o drogama, povratnice s odsluženja zatvorske kazne unatrag 6 mjeseci, pripadnice romske nacionalne manjine, beskućnice, s najviše završenim srednjoškolskim obrazovanje, te nezaposlene žene prijavljene na evidenciju nezaposlenih Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Uz prijavu na natječaj kandidatkinje trebaju priložiti potvrdu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje o razdoblju neprekidne nezaposlenosti, presliku osobne iskaznice, ispis staža iz E-knjižice Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, dokaz o završenoj školi i izjavu o pristanku na osposobljavanje za gerontodomaćicu ili njegovateljicu. Obrazac prijave, kao i obrazac Izjave o pristanku na osposobljavanje za gerontodomaćicu ili njegovateljicu može se dobiti u Gradskoj službi Grada Županja ili preuzeti na Internet stranici Grada Županja. Prijave na oglas za mogućnost zapošljavanja u programu "Zaželi" podnose se zaključno s 21. prosinca ove godine. Odabrane kandidatkinje, prije početka rada, obvezne su pohađati i završiti Program osposobljavanja za poslove njegovateljice starijih i nemoćnih osoba ili za gerontodomaćicu.

 

Hitovi: 1581