USKLADIMO FREKVENCIJE

Priopćenje za javnost Uprave poduzeća Same Deutz-Fahr Žetelice

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Priopćenjem za javnost oglasila se jučer Uprava poduzeća Dame Deutz-Fahr Žetelice d.o.o. u kojem se kaže:"Nakon sedam sastanaka i nekoliko mjeseci pregovaranja, 16. siječnja 2019. godine, održali smo važan sastanak s predstavnicima Sindikata radi postizanja konačnog dogovora. Sindikat je zahtijevao povećanje plaće s neto učinkom od 83,00 EUR na prosječnu mjesečnu plaću. Poduzeće je uložilo veliki trud te je ponudilo povećanje mjesečne plaće s neto učinkom od 71,00 EUR, a za najniže razine plaća i do 89,00 EUR. Nažalost, Sindikat nije iskazao volju za približavanjem dogovoru, te je ostao pri svojim početnim zahtjevima bez alternativnog prijedloga. Ponuda koju smo predložili je najviša ponuda poduzeća od 2005. godine, kad smo preuzeli poslovanje, a ponuđeni iznos je ujedno 6 puta viši nego zadnje povećanje dogovoreno sa Sindikatom u 2016. godini. Poduzeće je dosadašnjim poslovanjem pokazalo da nam je itekako stalo do položaja radnika na području Županje, a u prošloj godini smo na neodređeno zaposlili više od 60 privremenih radnika (gotovo 20% svih zaposlenih), iako je proizvodnja i dalje izrazito sezonskog karaktera. Poduzeće potvrđuje namjeru nastavka investiranja u proizvodnju kombajna, te se nadamo da ćemo sa Sindikatom postići dogovor kako bi radnicima tvornice u Županji zajamčili stabilnu budućnost," kaže se u priopćenju za javnost Uprave poduzeća Same Deutz-Fahr Žetelice d.o.o. .

Hitovi: 734