USKLADIMO FREKVENCIJE

Gasi se još jedna veterinarska ambulanta u županjskoj Posavini?

Kategorija: /

- Nažalost doći ćemo na dvije veterinarske ambulante. Razlog smanjenja je brojno stanje stoke, koje je mogu reći, izuzetno mizerno. Tako u pojedinim mjestima kao što je Vrbanja nema više od 20-30 goveda. To je nezamislivo. Da je to netko rekao prije 10-15 godina , ljudi bi se pitali jeli to moguće?Mi se moramo organizirati tako da naši djelatnici rade, da bi mogli zaraditi svoju plaću i tako se sve više okrećemo nekim drugim poslovima.- kaže dr. Mijo Fury, direktor Veterinarske stanice Županja i ističe još jedan problem, a to je pregled mesa na trihinelu.

 

- Suočeni smo s problematikom odljeva uzoraka u susjednu državu, pa čak i u dio Vojvodine. Ovo sada postaje već ozbiljniji problem, normalno da je tu razlika cijene, ali naše stranke "zaboravljaju" da je u Hrvatskoj na snazi metoda analize mesa umjetne probave ili digestije i to je točniji pregled i pretraga nego je bila ranije- kaže dr. Fury i upozorava da oprez treba biti veći nego ranijih godina.


Branka Galović-Dabić

Hitovi: 752