USKLADIMO FREKVENCIJE

XIII. Gospodarski sajam Cvelferije ZLATNI: PEKMEZ RAĐENOVIĆ, DŽEM LUKIĆ I VOĆNI NAMAZ HRUSTIĆ

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac
Vukovarsko-srijemska županija, Općina Drenovci i Poljoprivredno poduzetnički inkubator Drenovci su pokrovitelji i organizatori i ovog XIII. Gospodarskog sajma Cvelferije. Upravni odjel za poljoprivredu VSŽ organizirao je u susret danu sajma u 28. i 29. rujna teorijsku i praktičnu „ Edukaciju za senzorne analitičare mesnih proizvoda – sudac početnik“. Edukaciju je održao prof. dr. Ivica Kos sa Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, asistentica profesora bila je Darija Bendelja Ljaljić . Cilj edukacije bio je osposobiti polaznike za predlaganje rješenja za razvoj kontrolu i poboljšanje proizvoda uvažavajući tehnološke smjernice i senzorske karakteristike proizvoda. Za 16 polaznika su uručene potvrde s naznakom „ Sudac početnik“ čime su stekli pravo na pristupanje edukaciji za senzorskog analitičara s naznakom „ Kvalificirani sudac“. U petak 2. listopada Jakša Šestić, načelnik općine Drenovci svečano je otvorio XIII. Gospodarski sajma Cvelferije. Predstavljeni su lokalni proizvodi i projekata, kušanje i proglašenje najboljih pekmeza, džemova i voćnih namaza i dodjela nagrada. Svoje proizvode su izložila 33 izlagača. U kategoriji pekmeza: 1. je OPG Ljubinke Rađenović iz Drenovaca, 2. je Ivanka Lukić iz Đakova, 3. OPG Anđelić iz Tovarnika. U kategoriji džem 1. je Ivanka Lukić, Đakovo, 2. PG Mladen Frček Vrbanja, 3. OPG „ Slatko“ Sabina Hrustić Rajevo Selo. U kategoriji voćni namazi: 1. OPG „ Slatko“ Sabina Hrustić Rajevo Selo, 2. OPG Luka Matajić Drenovci, 3. OPG Dragan Mandić, Drenovci.Tijekom sajma su Aleksandra Radić dipl. ing, voditeljica Službe za izvještajno prognozne poslove i mr. Željka Oštrkapa Međurečan održale radionicu o agroklimatskim stanicama i prognoznim modelima.
Snimio. S. Bogutovac Stjepan Bogutovac
Hitovi: 272